Ablaktörlő tartozékok, lapát, ablakmosó
Ablaktörlő tartozékok, lapát, ablakmosó akciós árakon webáruházunk széles kínálatában. Rendeljen minőségi alkatrészeket, olcsón. Ismerje meg cseréjükkel kapcsolatos tanácsainkat!
Az autó ablaktörlő tartozékok biztosítják a megfelelő kilátást
Ablaktörlő tartozékok, lapát, ablakmosó alkatrészek látszólag jelentéktelen alkatrészei egy autónak, de csak látszólag, és ráadásul nem is olyan egyszerűek. Az ablaktörlő lelke a motor, ezt a relé vezérli. A rudazat mozgatja a kart, amire a lapát rögzítését gyakran csak adapter segítségével lehet megoldani. A rudazat a karosszéria takarásában található, és a feladata, hogy lehetővé tegye a karok vertikális mozgását. A forgó mozgást alakítja át oda-vissza irányú vertikális mozgássá. A kar viszont jól látható, és a szélvédő elé van szerelve, a végén a lapáttal, amely a tényleges ablaktörlést végzi. Az egész rendszert az ablaktörlő motor mozgatja, amit egy relé vezérel. A relé indítja, és állítja meg a kar mozgását. Az adapter feladata, hogy a nem egymáshoz illő lapátokat és karokat összekösse. Segítségével akármilyen lapátot akármilyen karhoz hozzá tudunk erősíteni. Tekintse meg teljes alkatrész kínálatunkat is!
Az autó ablaktörlő tartozékok eltávolítják a szennyeződéseket a szélvédőről
Az ablaktörlő működéséhez szélvédőmosó is kell. Ugyancsak a tartozékok közé sorolható a szélvédőmosó tartály, amiben a szélvédő tisztításához szükséges speciális oldatot tárolják. Erre azért van szükség, hogy akkor is tisztítani lehessen az ablaktörlővel a szélvédőt, ha egyébként nem esik, vagy nem eléggé, azaz nem jut az ablakra elég víz. Az oldatban lévő tisztítószer segíti a szennyezés oldását és eltávolítását. A szélvédőmosó fúvóka arra való, hogy a szélvédőmosó szivattyú által előállított nyomás segítségével kellő mértékben porlasztott ablakmosó folyadékot permetezhessünk a szélvédőre.
A lapát cseréje rendkívül egyszerű
Ablaktörlő alatt a komplett szerkezetet értjük, az elektromos motort, az átvitelt, a szárakat és a lapátokat. Ezek nagyon szellemes szerkezetek, amolyan kis geometriai szerkesztési gyöngyszemek, feladatuk, hogy a törlést végző gumibetétet az előírt erővel szorítsák a szélvédőre, hogy az hatékonyan letörölje nemcsak a vizet, hanem a szennyeződéseket, sarat is. Sok kocsi hátsó ablakán, néhánynál a fényszórón is van lapát. Ezek is fontos biztonsági berendezések! Ablaktörlő lapát tesztek győztesei: Valeo, Hella, Bosch.
A jó ablaktörlő növeli a vezetés kényelmét, komfortosságát
A rugók fáradnak, a csúszófelületek kopnak, a festék lepereghet, rozsdásodhat a fém, tehát az ablaktörlő merevvé, rugalmatlanná válik. A gumi is megkeményedik, bereped, beszakad idővel. Ilyenkor sajnos többnyire nem elég csak a törlőcsíkot cserélni (sok kocsihoz nem is lehet csak gumibetéteket szerezni, egyben kell cserélni az ablaktörlő lapátot. Az ablaktörlőt a vizsgán is ellenőrzik. Ha csíkot, foltot hagy, az baj, és nem csak a vezető előtt kell tisztának lennie a szélvédőnek, a teljes felületen biztosítani kell a jó kilátást. Nincs zavaróbb, mint a maszatoló, rosszul tisztító, bizonytalanul működő ablaktörlő.
Lapát csere
A lapátok maguk sokféle kivitelben kerülnek gyártásra, ám a rögzítésük a karra csupán két módon történhet: vagy az U alakban hajlított vagy az egyenes karvégre felhúzott műanyag csuklósaruval csatlakoztatják őket. Lapátcserét megelőzően tehát érdemes a termékcsomagolás hátulján, esetleg a forgalmazó weboldalán kilesni a táblázatból, hogy milyen típusú gépkocsihoz való az adott ablaktörlő lapát. Különös figyelmet kell fordítani a kar végének kialakítására, ill. arra, hogy tartalmaz-e a készlet csuklóbetéteket. Utóbbi azért fontos, mert a betétek az idő múlásával megtöredeznek, ezért a cserénél bármikor teljesen letörhetnek. Ha kiválasztottad a megfelelő csuklóbetétet is, akkor fel kell pattintani őket az új lapátokra, és végül felerősíteni az ablaktörlő karok végére. Végezetül, mielőtt letesztelnénk az újonnan felrakott lapátokat, mindenképp nedvesítsük be alaposan a szélvédő mosószer segítségével. Akkor tekinthető optimálisnak az új alkatrész működése, ha nem marad csík a szélvédőn törlést követően, illetve egy sávot sem hagy ki. Le szeretnéd ellenőrizni, hogy biztosan jól abszolváltad-e a feladatot? Ez esetben ellenőrizd le, hogy nem-e szorul be a gumibetét a csuklótámaszok szélei közé, illetve, hogy kellő intenzitással nyomódik hozzá az ablaktörlő gumi a szélvédő egész felületére. Amennyiben foltos törlést tapasztalsz, próbáld meg széthúzni a befogószárakat, hogy elősegíthesd a gumibetét optimális felületre nyomódását és mozgását.
Téli ablaktörlő lapát
Az autó téli felkészítése figyelmet, fegyelmet igényel. Meg kell méretni a fagyálló „erejét”, - 32 fokig kellene tudnia a dolgát. Figyeljünk oda, hogy az ablakmosó tartályba se fagyhasson bele a víz, már ősszel el kell kezdeni mind töményebbre tölteni. A tartályba befagyó szivattyú tönkremehet egy véletlen „mosástól”. Nem árt, ha kerül a kocsiba jégoldó spray, de jégkaparó mindenképpen. Egy hosszabb nyelű kefe, kislapát csodákat tud tenni nagy havazás idején indulás előtt, rengeteg időt spórolhatunk, és a kezünket is kíméljük.
Nem is gondolnánk, de az egyik legfontosabb téli felszerelésünk az ablaktörlő lapát
A legtöbb sofőr még hóeséskor is használja az ablaktörlőket, ám ez nem feltétlenül tesz jót a szélvédőnek – olyankor, ha nem eléggé nedves. Ebben az évszakban sokszor felfröccsenhet a latyak az üvegre, és ha a lapát elkeni, akkor romlanak a látási viszonyok is. Ez nagy problémát jelent, mivel télen már alapból előnytelenek a látási viszonyok, korábban lesz sötét, hamarabb ködösödik, a hóesés miatt pedig jobban párásodnak az ablakok. A hosszabb ideig tartó sötétség miatt jobban zavarják a szemünket az utcai világítások és a szembe jövők fényszórója. Nem árt tehát a tél kezdetével ellenőrizni a lapátok megfelelő fekvését. Az enyhén koszos szélvédőre pár csepp víz spriccelésével és a lapát egyszeri kapcsolásával nézd meg, hogy nem-e marad csíkos utána az üveg, nem-e keni szét a koszt. A legóvatosabb autótulajdonosok minden félévben cserélik a lapátok gumijait. Ez egyáltalán nem tűnik paranoiának; ha jobban belegondolunk, a hőség, a sár és a por, a víz mind-mind szárítják, repedezetté teszik az ablaktörlő gumiját, így az hamar elhasználódhat. Ajánljuk, hogy télen, ha megjönnek a fagyok, mindig hajtsuk fel az ablaktörlőket, hogy nehogy odafagyjon a szélvédőhöz. Igényeseknek ajánljuk a Bosch, továbbá a Michelin Stealth, Rain-X és Trico márkákat, illetve a szilikonos ablaktörlőket (PIAA Si-Tech, például). Egyet nem kívánunk: hogy egy teherautó nagyobb mennyiségű sűrű latyakot dobjon nagy mennyiségben a szélvédőnkre, és ezzel a lapát két gyors ciklussal ne tudja megszabadítani a szélvédőnket.