Ablakemelő kapcsoló
Ablakemelő kapcsoló használatával tudjuk a kocsi utasteréből elindítani az elektromos ablakemelőt. A kapcsolók megnyomásával vagy lehúzzuk, vagy felhúzzuk a gépkocsink ablakait. Webáruházunkban egyéb autó érzékelők, jeladók, kapcsolók, elektronika alkatrészek is kaphatóak, tekintse meg széles választékunkat!
Az ablakemelő kapcsoló működése
Az ablakemelő kapcsoló folyamatos nyomásával és elengedésével félig, harmadáig, tetszőleges mértékben zárhatjuk, vagy nyithatjuk az ablakot, de egyetlen nyomás után, a gombot elengedve ütközésig nyithatjuk, vagy zárhatjuk az ablakot.
Az alkatrész hibája pont olyan, mint minden más kapcsoló esetében, vagyis 90 százalékban elektromos hiba, ami nem jelenti azt, hogy a kapcsoló más traumáktól védve lenne, nem lehetne letörni, nyomorékra nyomni egy, a kocsiban szállított nagyobb, nehezebb tárggyal, vagy a gyerekek unalmukban ne tudnák darabokra szedni, valamit beledugni, beleszorítani vagy folyadékkal tönkre tenni.
Az ablakemelő kapcsoló meghibásodása
Mivel az ablakemelő kapcsoló esetében egy elektromos alkatrészről van szó, emiatt idővel számolni kell az érintkezők elhasználódásával. Ugyanilyen hibalehetőség az áramvezető bevonat fokozatos kopása: ezt abból észlelheti, hogy egyre nehezebben, egyre erősebb nyomásra reagál csak a kapcsoló. Miután már teljesen megszűnik az érintkezés, muszáj lesz cserélni az alkatrészt.
Mechanikus behatások is érhetik a kapcsolót, például a túl erős nyomás vagy a helytelen beszerelés következtében letörhetnek a gomb akasztói. Ezt könnyen észlelheti, hiszen a kapcsoló egyfolytában bekapcsolt állapotban marad. Vigyázni kell vele, mert idővel túlterhelődhet, s akár az elektromos motor is leéghet miatta.
Új ablakemelő kapcsoló vásárlásakor igyekezzen minél jobb minőséget választani, aminél biztosan erős az érintkezők forrasztása. Válasszon olyan gyártót, akinél nem kell félni a gyártási hibáktól.
Javítás kapcsolási rajz alapján
Az elektromos hibákat másképpen kell javítani, mint azt, amikor magának a kapcsolónak a műanyag teste sérül. Persze az ablakemelő kapcsoló javítás is az esetek nagy hányadában nem más, mint a kapcsolók cseréje. Ritkábban az érintkezők megtisztítása is helyreállíthatja az alkatrész működését. Az ablakemelő kapcsoló cseréje szerencsére nem annyira bonyolult feladat, bizonyos modellekben még az ajtó kárpitozását sem kell levenni hozzá. Az erre vonatkozó információt megtalálja autója műszaki előírásában – érdemes a csere előtt áttanulmányozni.
Az ablakemelő kapcsoló bekötési rajz alapos áttanulmányozása kellemetlen meglepetésektől óvhatja meg az amatőr gépkocsiszerelőt, aki elhatározza, hogy beleássa magát az ablakemelő kapcsoló javítás rejtelmeibe. Az ablakemelő bekötési rajz követése a javítás elengedhetetlen feltétele, csak ehhez ismernünk kell az elektromos áramkörök és alkatrészek jelzéseit, az ilyen bekötési rajzot tudnunk kell olvasni. Egy egyszerű kapcsoló csere nem feltétlen okozhat problémát. Rendelje meg webáruházunkból kedvező áron!
Hogyan hosszabbíthatjuk meg az élettartamát?
Viharban, esőben lehetőség szerint ne autózzon nyitott ablakkal, mert ilyenkor szennyeződések, nedvesség kerülhet a kapcsolóba, ami idővel összetapasztja a mozgó érintkezőket, oxidálja a vezetőpályákat. Ugyanígy figyelni kell az ablak- és ajtószigetelések állapotára, azok gyenge minősége is gyorsíthatja az imént említett folyamatokat. A rosszul végzett autótuning is tönkreteheti a kapcsolót. Az ablakfestés miatt például nagyobb erőre lehet szükség az ablak mozgatásához. Ne használja intenzív erővel a kapcsolót, tartsa távol tőle a különböző folyadékokat, nagy mennyiségű koszt.