Hólánc

HóláncA hólánc használata nagy hóban, jeges, jégbordás úton, lejtős utakon, hóátfúvásokon keresztül az egyedüli biztosítéka a továbbhaladás lehetőségének, ezért egy igen fontos téli autós kiegésztő. Mindig a meghajtott kerékre szerelendő fel a két hólánc.

Hólánc a biztonságos utazásért!

Rendkívüli útviszonyok esetén érdemes mind a négy kerékre hóláncot szerelni, ill. négykerék-meghajtású járműveknél ajánlott az összes kerékre. Felszerelésük márkától és típustól függően eltérő lehet, de többnyire mindegyik mellé van felszerelési útmutató. Az alkatrész felszerelését követően 50 km után kell megerősíteni a helyreigazodott láncokat, nem tanácsos 50 km/h sebességnél többel haladni és ha hótól letisztított útra érkezünk, akkor szereljük le. Olcsó, de megbízható hólánc a Snowfox és az Europa.

Hólánccal kapcsolatos hasznos tudnivalók.

Kell hólánc az autóhoz télen a biztonságos közlekedés érdekében. Az egy dolog, hogy néha és néhol kötelező. A síterepeket gyakorta látogatókat erre figyelmeztetni sem kell, pontosan tudják: bizonyos utakra havas időben fel sem hajthatnak nélküle, havas időjárási viszonyok között a hóláncot kötelezően megkövetelik például Ausztriában, Szlovéniában. Egy közúti ellenőrzéskor szó szerint sokba kerülhet a hiánya. Többe, mint maga a szerkezet. Így az árak azok, amelyekről a továbbiakban beszélni érdemes. A skála rendkívül széles, nagyjából ötezer forinttól 140 ezerig terjed. Az ár nem függ, illetve csak minimális mértékben függ a gumiabronccsal szerelt kerék méretétől. Nem hóláncméretek vannak elsősorban, hanem gumimértek. Ezekkel kell tisztában lennünk, olvassuk le a gumiról, és írjuk fel a vásárlás előtt. Csomagolásán, használati utasításán szerepelnek azok a méretek, amelyekre az adott lánc felszerelhető. A legdrágább kategóriát az úgynevezett csodahólánc, más néven gyorshólánc képezi. Ilyen a Xaxton vagy a Thule csúcsminőségű szerkezete, amelynek előnye a felszerelés gyorsaságában van. A csodahólánc felpattan a kerékre, ezért felhelyezése tényleg másodpercek alatt megoldható. Ezeket a nagyon gyakran havas terepre utazóknak ajánljuk. Gondoljuk át: hányszor használtunk az elmúlt öt évben hóláncot? Ha a hólánc használata nem volt szükséges legalább tíz alkalommal, az olcsóbb, megbízhatóbb, de lassabban szerelhető termékeket, a tízezer alatti árkategóriát ajánljuk. Meg azt, hogy minden szezon elején egyszer-kétszer történjen meg még száraz, otthoni körülmények között a felszerelés gyakorlásképpen. Akkor biztos, hogy egy kerék esetében nem vesz igénybe öt percnél többet az alkatrész felszerelése. Ha 20-25 alkalommal kellett (volna) a hólánc, érdemes 15-20-25 ezer forint körüli Thule vagy Auto-Trac láncban gondolkodni. Gyakoribb használatra, de nem extrém igénybevételre ajánlható a szintén könnyen felszerelhető hókarom (Spikes-Spider), még ötvenezer alatt. Az olcsó hókarmok keveset tudnak, de a semminél még ezek is többet érnek. A textil hóláncok divatosak, drágák, de a szakértők inkább a fémre esküsznek. Van folyékony, egyszer használatos hólánc spray – csak végszükség estére. Aki nem készül hóra, tarthat ilyet, hátha mégis kell. Síeléskor az utazáshoz ne ezt válassza. Az idei, eddig enyhe télen lassan egyre több lesz az akció. A hólánc tartós cikk, ilyenkor különösen megéri a vásárlás.

Tekintse meg hólánc mérettáblázatunkat is!

Összesen 0 termék
Minden szűrő törlése
Aktív szűrők
Beszerezhető (3), Raktáron (1)
Gyártó (4)
Készlet (4)
Méret (4)
Image
Data
Synonyms
Price
(Click to sort descending)
A beállított szűrési feltételek alapján nincs találat